Bulletin 5 2020

Květnový Bulletin se podrobně věnuje pandemii koronaviru COVID-19 a tomu, jak se dotýkala a dotýká zaměstnanců nemocnic, záchranek, hygienických stanic, lázní i zařízení sociálních služeb. Informuje o obrovském úsilí odborového svazu při prosazení odměn pro zaměstnance, kteří pracují v této tzv. první linii, přináší zkušenosti z této praxe i zamyšlení těchto zaměstnanců. Informuje také o dalších aktuálních tématech – o projednávání novely zákona o sociálních službách, o využívání svazového Zajišťovacího fondu, o vývoji platů v loňském roce ve srovnání s rokem 2018, připomíná Mezinárodní den sester i Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání, seznamuje s nárokem na infekční příplatek a s dalšími zajímavými informacemi.

Další bulletiny tohoto ročníku

16. 12. 2020 / 6:40

Bulletin 12 2020

Bulletin mimo jiné informuje o vyjednávání OS o zvýšení platů a mezd, o prosazování mimořádných odměn za práci při podzimní vlně pandemie COVID-19, o situaci v sociálních službách a v hygienické službě.

25. 11. 2020 / 6:50

Bulletin 11 2020

Listopadový Bulletin seznamuje se změnami v dovolené od roku 2021, s jednáními OS o problémech ve zdravotnictví a sociálních službách především v souvislosti s pandemií COVID-19 a s dalšími aktualitami.

27. 10. 2020 / 13:42

Bulletin 10 2020

Říjnový Bulletin připomíná pracovněprávní souvislosti nemoci COVID-19 ve zdravotnictví a sociálních službách a to, že COVID-19 patří mezi nemoci z povolání, seznamuje s vyjednaným zvýšením platů atd.