Bc. Dagmar Žitníková

Pracoviště: Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR
Koněvova 54, 130 00 Praha 3

Funkce: předsedkyně odborového svazu

Bc. Dagmar Žitníková se narodila 3. 5. 1963 v Čeladné. Základní školu navštěvovala ve Vidči u Rožnova pod Radhoštěm. V roce 1982 odmaturovala na Střední zdravotnické škole v Hranicích na Moravě. V rámci prohlubování kvalifikace absolvovala specializační studium anestézie, resuscitace a intenzivní péče na IDVZP v Brně. V letech 2007 až 2010 si doplnila vzdělání bakalářským studiem na Vysoké škole aplikovaného práva v Praze, které zakončila státní zkouškou. Do prvního zaměstnání nastoupila ve Fakultní nemocnici v Olomouci na centrální operační sály a jednotku intenzivní péče. V rámci profesní praxe pracovala v domově důchodců a v ústavu pro mentálně postižené děti. Tři roky vykonávala povolání obvodní sestry. Od roku 1992 pracovala v Nemocnici ve Valašském Meziříčí na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Od 1. 1. 2004, po oddělení záchranné služby od nemocnice, pracovala jako všeobecná sestra v Územním středisku zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje na pracovišti ve Valašském Meziříčí.

Zkušenosti v odborech sbírá od roku 1998. V roce 2002 byla zvolena do výkonné rady OS, k 1. 5. 2005 na tuto funkci rezignovala. Dne 2. 12. 2005 byla na celostátní konferenci zvolena místopředsedkyní a vystřídala tak Janu Dvořákovou, která ve funkci skončila ze zdravotních důvodů. V roce 2006 byla znovu zvolena do funkce místopředsedkyně. Dne 25. 11. 2010 byla na VI. sjezdu OSZSP ČR v Hradci Králové zvolena do funkce předsedkyně OS, dne 21. 11. 2014 na VII. sjezdu OSZSP ČR a 23. 11. 2018 na VIII. sjezdu OSZSP ČR byla do funkce předsedkyně zvolena znovu.

Je vdaná a má dvě děti a čtyři vnoučata. Ve volných chvílích se snaží věnovat rodině a ráda si čte. Jejím oblíbeným žánrem je literatura faktu a historické romány.