Karlovarská krajská konference 22. 9. 2021

Krajská konference Karlovarského kraje se konala ve středu 22. září 2021, dá se říci již tradičně, v přednáškové místnosti Karlovarské krajské nemocnice. Organizace byla ze strany zástupců naší ZO opět perfektní, takže jednání probíhalo v příjemném prostředí.

Po zprávě o činnosti a plnění programu OS a připomenutí povinností našich ZO zazněla zpráva o činnosti krajské rady, kterou přednesla její předsedkyně Ivana Minaříková – viz níže jako soubor ke stažení. Byly podány informace o obrovském náporu na zaměstnance jak nemocnic, tak ZZS a zařízení pobytových zařízení sociálních služeb v době epidemie COVID 19, kdy se i zde projevil v plné nahotě nedostatek personálu.

Kolegové z lázní informovali o prodeji Léčebných lázní Jáchymov arabskému majiteli. Také v těchto lázních se potýkají s nedostatkem pracovníků, takže nemohou poskytovat péči v plném rozsahu. Delegáti si vyslechli informace z krajské hygienické stanice v Karlových Varech, kdy jim byly přislíbeny odměny za hektické nasazení v době epidemie COVID, ale z odměn vybojovaných v červnu zatím nedostali nic. Chtěli by také mít možnost zregenerovat síly formou voucherů na lázně, ale ty pro ně, stejně jako pro ZZS a sociální služby, nejsou určeny. V diskusi zazněl i návrh, aby se vedení OS a odbory všeobecně věnovaly ve větší míře i problematice Green deal. Volili se delegáti celostátní konference OS – zvoleny byly Eva Nájemníková, Pavla Floriánová a Iveta Kirchová. Jako členka výkonné rady OS je delegátkou celostátní konference také Ivana Minaříková.

Foto autor

Aktuality 15. 10. 2023 / 10:54

Karlovarská krajská konference – 4. 10. 2023

Krajská konference OS odborových organizací z Karlovarského kraje se konala ve středu 4. října.

Aktuality 8. 12. 2022 / 12:32

Karlovarská krajská rada jednala s hejtmanem Kulhánkem

V pondělí 5. prosince se uskutečnilo setkání členů krajské rady Karlovarského kraje s hejtmanem Ing. Petrem Kulhánkem a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Karlovarského kraje Ing. Alenou Šalátovou.

Aktuality 20. 9. 2022 / 16:01

Karlovarská krajská konference OS – 20. 9. 2022

Karlovarská krajská konference jednala v úterý 20. září.