KR jednala s náměstkyní Sehnalovou o zdravotnictví

V pondělí 26. února jednali členové krajské rady Zlínského kraje s náměstkyní hejtmana pro zdravotnictví MUDr. Olgou Sehnalovou, MBA. Na jednání připravili několik okruhů, které vyplynuly z posledního zasedání krajské rady.

Prvním a stěžejním tématem jednání byla podpora vzdělávání nelékařského personálu nemocnic, jejichž zřizovatelem je Zlínský kraj. Poznatky z praxe přinesly rozdílné podmínky studujících zaměstnanců a cílem bylo sjednotit podporu vzdělávání. Na jedné straně jsou požadavky nemocnic na vzdělávání zaměstnanců a na druhé straně rozdílné podmínky zájemců o studium dle jednotlivých nemocnic. Náměstkyní byl vysvětlen systém podpory, přístup vedení ke vzdělávání zaměstnanců konkrétních nemocnic a stipendijní program Zlínského kraje.

Dalším tématem byla přesčasová práce lékařů dle zákoníku práce po 1. 1. 2024 s konstatováním obtížného naplňování nastavených pravidel a udržitelnosti péče 24/7.

Posledním okruhem byla problematická situace na ZZS Zlínského kraje, nedořešená kauza prodeje sanitek a odměny v závěru roku 2023. Uvedené téma bude náměstkyně tlumočit hejtmanovi kraje, který v současné době se zástupci ZZS téměř nekomunikuje.

Mimo program jednání byly předány i další informace, například o zahájení studia oboru zdravotnický záchranář od školního roku 2024/2025 na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a oboru radiologický asistent od roku 2025/2026 nebo o periodickém průběhu výběrových řízení na vedoucí pozice. Také o kulatých stolech zástupců ze zdravotnictví a školství, jejichž cílem je vzájemně si definovat požadavky a zejména hledat cestu k tomu, aby studenti zdravotnických oborů v oboru i nadále zůstali pracovat.

Jednání s náměstkyní Sehnalovou přineslo odpovědi na dotazy členů rady, nové informace a bude přínosem pro odborovou práci v nemocnicích a na ZZS Zlínského kraje.

Foto autorka

Aktuality 30. 10. 2023 / 8:56

Brífink po krajské konferenci odborářů ze Zlínského kraje

Po krajské konferenci odborových organizací ze Zlínského kraje ve čtvrtek 26. října se členové krajské rady a předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková sešli s novináři

Aktuality 27. 10. 2023 / 17:52

Zlínská krajská konference – 26. 10. 2023

Krajská konference OS odborových organizací ze Zlínského kraje se konala ve čtvrtek 26. října.

Aktuality 14. 9. 2023 / 15:21

Zlínská KR jednala s radní Ančincovou o sociálních službách

Ve středu 23. srpna se uskutečnilo plánované jednání zlínské krajské rady s radní pro sociální oblast Bc. Hanou Ančincovou (Piráti) za účasti vedoucího odboru sociálních věcí Mgr. Tomáše Bernatíka.