Krajská rada jednala s hejtmanem Půtou o ZZS i dalším zdravotnictví

Ve středu 30. srpna 2023 jednala krajská rada Libereckého kraje s hejtmanem Martinem Půtou (Starostové pro Liberecký kraj). Předsedkyně krajské rady Alena Kyrianová představila hejtmanovi nové složení krajské rady. Jednotliví členové informovali o situaci v zařízeních, kde působí jejich základní organizace. Hejtman uvedl, že se při setkání s řediteli vždy dotazuje na kolektivní vyjednávání. Diskutovalo se o změnách navrhovaných v zákoníku práce s konstatováním nejen problematičnosti, ale i nárůstu náročnosti kolektivního vyjednávání směrem k zaměstnancům.

Člen krajské rady Lukáš Janda zhodnotil situaci ve zdravotnické záchranné službě obecně i v Libereckém kraji. Vznesl dotaz na novou výjezdovou základnu, potažmo umístění ředitelství ZZS. Hejtman Půta informoval o rekonstrukcích výjezdových stanic a kladném přístupu Asociace krajů ČR k financování ZZS. Široce se diskutovalo o účasti zástupců odborového svazu a Lékařského odborového klubu ve výběrové komisi na ředitele ZZS. V minulých letech byla běžná, nyní ji radní pro zdravotnictví Vladimír Richter (ODS) nepodporuje. Ze strany hejtmana byla přislíbena pomoc v rámci kompetencí i možností.

Místopředseda krajské rady Zdeněk Vohnout diskutoval o situaci v Nemocnici Jablonec nad Nisou.

V závěru hejtman Půta zmínil strategii rozvoje krajského zdravotnictví směrem k udržení nemocnic i jejich stability.

Obě strany za setkání poděkovaly a ohodnotily ho jako přínosné. Hejtman rozdal členům krajské rady vizitky s nabídkou řešení podnětů členů krajské rady jednotlivě i prostřednictvím tripartitních jednání.

Aktuality 11. 3. 2024 / 18:47

Liberecká KR jednala s radními Richtrem a Tulpou

Liberecká KR spolu s místopředsedkyní OS Mgr. Janou Hnykovou se 27. února setkala s radními řídícími zdravotnictví a resort sociálních věcí.

Aktuality 17. 10. 2023 / 7:14

Liberecká krajská konference – 5. 10. 2023

Krajská konference OS odborových organizací z Libereckého kraje se konala ve čtvrtek 5. října.

Aktuality 3. 8. 2023 / 13:10

Krajská rada jednala s radními o sociálních službách, nemocnicích i ZZS

Ve středu 19. července 2023 jednali členové krajské rady s radním a náměstkem hejtmana řídícím resort sociálních věcí Mgr. Petrem Tulpou a radním řídícím resort zdravotnictví Mgr. Vladimírem Richterem.