Krajská rada Pardubického kraje jednala s hejtmanem Netolickým

Ve středu 21. února jednala krajská rada Pardubického kraje s hejtmanem JUDr. Martinem Netolickým. Jednání iniciovala předsedkyně krajské rady Světluše Konečná a zúčastnily se ho spolu se členy krajské rady i místopředsedkyně odborového svazu Mgr. Jana Hnyková, vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ing. Ivana Břeňková a regionální manažerka lic. Ivana Burešová.

Po přivítání hned za omluvou neúčasti člena krajské rady Martina Vostala přednesla místopředsedkyně Jana Hnyková dotazy týkající se Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, které hejtman zodpověděl.

Následné informace a široká diskuze se týkala kolektivního vyjednávání fúzovaných nemocnic Pardubického kraje i situace v těchto zařízeních. Diskuzi doplnila členka krajské rady Veronika Pešková. Ing. Břeňková informovala o změnách zákoníku práce a sjednocení systému odměňování.

Členka krajské rady Gabriela Synková informovala o Poličské nemocnici a regionální manažerka lic. Ivana Burešová informovala o situaci v odborných léčebných ústavech regionu.

Další informace týkající se sociálních služeb nejen v regionu přednesla místopředsedkyně Hnyková. Opět následovala široká diskuze, kterou doplnila dotazem na dlouhodobé financování sociálních služeb v regionu členka krajské rady Šárka Hotárková.

Ke konci jednání hovořila o koncepci hygienické služby, práci sekce OS i rizika přílepku připravovaného zákona o HHC Ing. Ivana Břeňková. Informace hejtman označil jako velmi důležité.

Nejen zástupci odborového svazu, ale i hejtman Netolický ocenili přínos jednání a oboustrannou výměnu informací i názorů včetně dalších kroků k zajištění dobrého chodu zdravotnictví, sociální péče i hygienické služby v regionu.

Foto Jana Hnyková

Aktuality 8. 1. 2024 / 9:52

Je dobré, že se vzájemně informujeme a stojíme při sobě

Kolektivní vyjednávání fúzovaných nemocnic Pardubického kraje probíhalo tentokrát velmi složitě.

Aktuality 9. 11. 2023 / 19:13

Pardubická KR se na svém jednání seznámila s Poličskou nemocnicí

V úterý 7. listopadu vyrazila krajská rada Pardubického kraje na pozvání členky krajské rady Gábiny Synkové do její domovské organizace v Poličské nemocnici.

Aktuality 20. 10. 2023 / 6:15

Brífink po krajské konferenci odborářů z Pardubického kraje

Po krajské konferenci odborových organizací z Pardubického kraje se v úterý 17. října někteří její účastníci sešli s novináři na krátkém brífinku.