Má dáti – nedal… aneb Školení pro hospodáře odborových organizací

V květnu a začátkem června se po několikaleté pauze uskutečnila v Praze a Olomouci školení pro hospodáře odborových organizací. Semináře byly zaměřeny na vedení účetnictví, zpracování účetní závěrky a její zveřejnění a samozřejmě na daňovou problematiku. Mezi účastníky byli jak pokročilí hospodáři, tak úplní nováčci. Nejvíce dotazů zaznělo na téma odměňování funkcionářů, vyplácení nejrůznějších příspěvků a požitků členům odborové organizace, dále na problematiku evidence majetku v účetnictví a způsobu účtování příjmů a výdajů.

Jako lektorka jsem si velice pochvalovala příjemnou pracovní atmosféru seminářů, kdy se účastníci nestyděli ptát se a diskutovat o všem, co je v jejich praxi nejvíce trápí.

Ing. Milada MIKULENKOVÁ, lektorka školení

Foto Romana Novotná a Marie Klírová

Aktuality 30. 5. 2024 / 10:33

Vyhodnocení dotazníkového šetření ke školení odborářů

Po dlouhé době jsme si dovolili oslovit naše kolegy z výborů základních odborových organizací s dotazníkovým šetřením, které bylo zaměřeno na školení našich členů.

Aktuality 15. 12. 2023 / 9:15

Členové ZO se sešli na vzdělávání ve Znojmě. Již počtvrté

Ve Znojmě se ve dnech 18. až 20. října 2023 uskutečnil čtvrtý ročník vzdělávání členů základních organizací OSZSP ČR, jehož se zúčastnili členové odborů z různých krajů ČR.

Aktuality 16. 5. 2023 / 20:08

Semináře na téma FKSP, sociální fond a kolektivní vyjednávání

Ve dnech 20. dubna, 25. dubna a 2. května 2023 v Olomouci a v Praze uspořádal odborový svaz semináře na téma FKSP, sociální fond, benefity a kolektivní vyjednávání.