Náš OS pomohl libanonským kolegům

Na odborové svazy se obrátila Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a světová centrála těchto odborových svazů (PSI) s výzvou o pomoc pro libanonské odborové svazy přidružené v PSI.

Při výbuchu dne 4. srpna 2020 bylo zabito 5 členů a budovy odborů byly zničeny.

Výkonná rada odborového svazu schválila finanční pomoc odborářům veřejných služeb v Bejrútu a částka byla odeslána na uvedený účet.

Velmi nás potěšil děkovný dopis za dar a certifikát solidarity, které jsme obdrželi od prezidenta PSI Dave Prentise a generální tajemnice PSI Rosy Povanelli. Dar přispěl k silnému výrazu solidarity odborů celého světa a pomohl odborům budovat zázemí pro práci odborů.

Video o situaci v Bejrútu viz na: https://youtu.be/PZjrxBZ17Gk

Aktuality 13. 5. 2021 / 14:57

O pandemii s rakouskými a slovenskými kolegy

Setkání zástupců OS veřejných služeb z Rakouska, Slovenska a České republiky se konalo on-line 18. března 2021, v době nouzového stavu.

Aktuality 12. 10. 2020 / 10:22

Německo v době pandemie, pohled odborů ver.di

Jak se v době koronavirové zachovalo Německo a jaká byla stanoviska odborů ver.di ke krokům vlády?

Aktuality 5. 2. 2020 / 14:42

Sjezd rakouského OS VIDA – podobné problémy

Na pozvání rakouských kolegů jsem měl možnost účastnit se 4. sjezdu rakouského odborového svazu VIDA, který se konal ve Vídni ve dnech 5. – 7. listopadu.