Nemocnice Sušice v ohrožení

Ve středu 18. ledna se uskutečnilo veřejné zasedání zastupitelstva města Sušice v budově kina. Předmětem jednání byl pouze jeden bod, a to další budoucnost Sušické nemocnice s. r. o. Situace v této nemocnici je velice svízelná. Ke konci února tohoto roku končí tři lékaři na lůžkové části interního oddělení a jednatel nemocnice Luděk Cibulka. Náhrada za odcházející lékaře ani jednatele zatím nebyla nalezena. Nemocnice je v silné ztrátě, která minulý rok dosáhla cca 25 mil. Kč a tento rok bude jistě mnohem vyšší. V silné nejistotě se cítí být především zaměstnanci této nemocnice.

Vzrušená atmosféra provázela celé jednání zastupitelstva. Jedním z možných řešení je převzetí nemocnice Plzeňským krajem. Hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták se jednání zastupitelstva zúčastnil a deklaroval ochotu Plzeňského kraje tuto nemocnici za určitých podmínek převzít. Bohužel zatím s úřadujícím starostou města Sušice Petrem Mottlem nenašli kompromisní řešení. Pokud se ovšem urychleně řešení nenajde, bude se pouze zhoršovat postavení této nemocnice.

Za krajskou radu Plzeňského kraje se jednání účastnili Miroslava Jordánová a Petr Veselý, za odborovou organizaci Sušické nemocnice její předseda Libor Diviš, místopředsedkyně Eva Bernatová, členka výboru Hana Vítová a další.

Foto autor

Aktuality 29. 1. 2024 / 9:43

Krajská rada jednala s vedením kraje o odměňování

Odměňování zaměstnanců v sociálních službách a nárůst mezd zaměstnanců nemocnic byly ve čtvrtek 18. ledna hlavními tématy jednání krajské rady Plzeňského kraje se zástupci kraje.

Aktuality 4. 11. 2023 / 20:32

KR Plzeňského kraje se připravovala na jednání s hejtmanem

Jednání krajských rad se plánuje dost dlouho dopředu, členky a členové před stanovením termínu porovnají všechny své soukromé i pracovní akce.

Aktuality 4. 10. 2023 / 13:31

Brífink po krajské konferenci odborářů z Plzeňského kraje

Po krajské konferenci odborových organizací Plzeňského kraje v úterý 3. října se jejich účastníci sešli na krátkém brífinku s novináři.