Odboráři z Fakultní nemocnice Plzeň navštívili německý Legoland

V sobotu 18. května 2024 v brzkých ranních hodinách se skupina odborářů odborové organizace Fakultní nemocnice Plzeň spolu s rodinnými příslušníky vydala patrovým autobusem do německého zábavního parku Legoland, který v letošním roce slaví 22 let od svého otevření. Park se nachází 125 km západně od Mnichova v blízkosti Günzburgu v Bavorsku a je jedním z největších zábavních parků v Německu.
Cesta byla dlouhá, trvala skoro pět hodin a každý si ji zpříjemňoval po svém. Někteří spánkem, jiní četbou nebo žhavením svých mobilních telefonů. Již během cesty byly účastníkům rozdány vstupenky, a tak se po zaparkování autobusu téměř u vchodu do Legolandu mohli všichni ,,vrhnout“ přímo do víru zábavy.
Areál parku byl opravdu veliký. Rozkládá se totiž na ploše 130 000 m2 a přestože je určen především dětem, na své si přišel určitě každý. Na jedné z přiložených fotografií můžete vidět lego vláček, kterým jsme se projeli hned na začátku dne. Tím začal náš adrenalinový zážitek.
Minulý rok byla v parku postavena nová adrenalinová horská dráha. Mnoho z nás ji vyzkoušelo a naše hlasivky dostaly pěkně zabrat. Dle slov některých, to byla prostě ,,pecka“. Dále jsme mohli navštívit různé zábavné pouťové atrakce, vodní a podmořský svět či vyhlídkovou věž, kde se nám naskytl krásný výhled na celý areál. Dominantou parku je však miniaturní lego městečko Lego Miniland. Zde byly k vidění miniatury známých měst a budov, například mnichovské letiště, berlínský parlament, hamburský přístav či největší stavba z kostek Lega Alianz Arénu u Mnichova.
Počasí nám po celý den přálo a každý si zábavu užil po svém. Jako suvenýr si většina z nás odnesla stavebnici Lego a jiné drobné dárkové předměty.
Bc. Jana ZÁVADOVÁ, ZO OSZSP ČR Fakultní nemocnice Plzeň
Foto autorka a Marcela Mašková

Aktuality 9. 6. 2024 / 9:23

Polská Wisla „hostila“ odboráře ze vsetínských sociálních služeb

Ve dnech 31. května až 2. června 2024 odborová organizace Sociální služby Vsetín uspořádala zájezd do polského města Wisla v malebné oblasti Beskyd.

Aktuality 17. 4. 2024 / 20:37

Plzeňští odboráři vyrazili na výlet do Prahy i do Tróje

Na neděli 25. února naplánovala odborová organizace FN Plzeň pro své členy a jejich rodinné příslušníky výlet do Prahy, jehož součástí byla také návštěva divadelního představení.

Aktuality 15. 3. 2024 / 13:01

Jako odboráři jsme spojili síly a vycházíme si vstříc

Společnost Krajská zdravotní, a. s., vznikla 1. září 2007 transformací pěti nemocnic do jednoho celku.