Odboráři z pardubických nemocnic jednali s hejtmanem Netolickým

Členové vyjednávacího týmu Nemocnice Pardubického kraje v pondělí 27. března navštívili hejtmana Martina Netolického s připomínkami ke kolektivnímu vyjednávání a dalšími podněty zaměstnanců. Dle dohody členů vyjednávacího týmu (celkem 14 odborových organizací z OSZSP ČR, LOK-SČL, OS UNIOS, POUZP, Pro Liberate) Nemocnice Pardubického kraje byl osloven hejtman k setkání kvůli nespokojenosti s navýšením odměňování i dalším podnětům a požadavkům zaměstnanců.

Kraj je vlastníkem těchto fúzovaných nemocnic a pro velmi náročné kolektivní vyjednávání, které nakonec nesplnilo očekávání zaměstnanců, byla zvolena i tato cesta. O účast na jednání byly požádány předsedkyně našeho odborového svazu Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

Jednání bylo vedeno konstruktivně, korektně se snahou napomoci nelehké situaci v tomto zařízení fúzovaných nemocnic regionu. Zástupci vyjednávacího týmu sdělili hejtmanovi nejen nespokojenost zaměstnanců s navýšením mezd, které je oproti jiným krajům nižší, ale i připomínky k IT, organizačním věcem, komunikaci, chodu centrálních urgentních příjmů, stabilizaci personálu atd. Diskuze byla široká a mnohdy vedla hned k příslibu nápravy – například u centrálních urgentních příjmů.

Hejtman Netolický připomínky zrekapituloval, slíbil přešetřit a dohodnuto bylo další setkání v září. To členové vyjednávacího týmu ocenili, protože v červnu chtějí iniciovat setkání se zaměstnavatelem ke kontrole kolektivní smlouvy.

V závěru se diskutovalo také o udržení a zajištění péče v regionu, s tím související situaci dalších zdravotnických zařízení i vzniku nové základní organizace našeho odborového svazu v Odborném léčebném ústavu Jevíčko.

Děkujeme předsedkyni Žitníkové i místopředsedkyni Hnykové za účast a podporu i argumentaci v diskuzi s hejtmanem. Poděkování patří také předsedkyni pardubické krajské rady Světluši Konečné za přípravu setkání i všem zúčastněným.

Foto Jana Hnyková

Aktuality 11. 3. 2024 / 17:48

Krajská rada Pardubického kraje jednala s hejtmanem Netolickým

Ve středu 21. února jednala krajská rada Pardubického kraje s hejtmanem JUDr. Martinem Netolickým.

Aktuality 8. 1. 2024 / 9:52

Je dobré, že se vzájemně informujeme a stojíme při sobě

Kolektivní vyjednávání fúzovaných nemocnic Pardubického kraje probíhalo tentokrát velmi složitě.

Aktuality 9. 11. 2023 / 19:13

Pardubická KR se na svém jednání seznámila s Poličskou nemocnicí

V úterý 7. listopadu vyrazila krajská rada Pardubického kraje na pozvání členky krajské rady Gábiny Synkové do její domovské organizace v Poličské nemocnici.