Projekt na nábor nových členů odborů už má konkrétní podobu

V Praze v Hotelu Olšanka došlo 29. března k setkání členů sekce pro práci s členskou základnou se zástupkyní Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) pro organizování a nábor Agnieszkou Ghinararu. Během schůzky došlo k ujasnění si jednotlivých postupů a přesnému stanovení jednotlivých kroků v rámci projektu OS, jehož cílem je pomoci základním organizacím s náborem členů. Agnieszka potvrdila, že následný workshop, na němž se setkávají zástupci aktivních skupin pro nábor a organizování z různých zemí, se bude konat 16. a 17. května v Praze. Díky tomu je umožněna přítomnost na akci nejen vybrané dvojici, ale všem členům týmu, což vnímáme jako ocenění naší dosavadní práce.

Pilotní části projektu v roce 2023 se zúčastní maximálně 12 odborových organizací vybraných dle klíče vytvořeného na základě dat z programu Trewis. Již bylo osloveno několik základních organizací. Doposud sedm jich vyjádřilo chuť se sejít s členy sekce, absolvovat strukturovaný rozhovor a aktivně navázat spolupráci. Po ověření funkčnosti, zautomatizování postupů, vychytání a odstranění nedostatků, se v následujících letech počítá s tím, že tento postup bude aplikovatelný v každé odborové organizaci, jelikož je nastavován pro každou organizaci individuálně, na základě konkrétních podmínek a možností dané odborové organizace.

Foto Ivana Břeňková a Lubomír Francl

Aktuality 18. 6. 2024 / 16:29

Ohlédnutí za prvním rokem projektu náboru a organizování

Je to více než rok, kdy byl odstartován projekt náboru a organizování.

Aktuality 15. 3. 2024 / 7:01

Zasedání sekce pro práci s členskou základnou a vedení OS

Dne 4. 3. 2024 se konalo zasedání členů sekce pro práci s členskou základnou s vedením odborového svazu.

Aktuality 5. 12. 2023 / 6:51

Členové ZO se sešli na vzdělávání ve Znojmě. Již počtvrté

V prostředí hotelu Mariel ve Znojmě se ve dnech 18. až 20. října 2023 uskutečnil čtvrtý ročník vzdělávání členů základních organizací OSZSP ČR, jehož se zúčastnili členové odborů z různých krajů ČR.