Reakce Jihomoravského kraje na petici proti transformaci nemocnic

Jihomoravští odboráři společně s odborovým svazem na podzim roku 2022 svými společnými a razantními akcemi zabránili transformaci nemocnic na obchodní společnosti, která byla již velmi konkrétně připravená ke schválení. Zorganizovali také petici proti této transformaci, kterou v prosinci předali Zastupitelstvu Jihomoravského kraje.

Z pověření zastupitelstva na ni reagoval náměstek hejtmana Jiří Nantl – viz níže jako soubor ke stažení.

Na jeho dopis odpověděl a závažné argumenty proti přeměně nemocnic na akciové společnosti znovu zopakoval zástupce petičního výboru a bývalý předseda krajské rady odborového svazu Tomáš Havlásek – viz níže jako soubor ke stažení.

Jihomoravští odboráři zdravotnictví ve svém kraji dál pozorně sledují.

Odborový svaz se zdravotnictvím v jednotlivých krajích nepřetržitě zabývá a v případě podobných snah okamžitě pomáhá s cílem zabránit změnám, které by zhoršily situaci zaměstnanců.

Aktuality 11. 12. 2023 / 11:54

KR a odboráři z nemocnic jednali s hejtmanem Grolichem

Krajská rada, předsedové odborových organizací OS z nemocnic a členové LOK se v úterý 14. listopadu sešli s jihomoravským hejtmanem Janem Grolichem a radním pro zdravotnictví Karlem Podzimkem.

Aktuality 7. 11. 2023 / 21:29

Brífink po krajské konferenci odborářů z Jihomoravského kraje

Po krajské konferenci odborových organizací z Jihomoravského kraje se v úterý 7. listopadu v Brně sešli její účastníci s novináři.

Aktuality 7. 11. 2023 / 20:19

Jihomoravská krajská konference – 7. 11. 2023

Krajská konference OS odborových organizací z Jihomoravského kraje se konala v úterý 7. listopadu v Brně.