S radním Hrabánkem o situaci v Domově U Anežky

Za vznikem nové odborové organizace jsou vždy problémy, které nedokáží zaměstnanci sami řešit a hledají pomoc a podporu u našeho odborového svazu. Nebylo tomu jinak ani u odborové organizace, která vznikla v Domově U Anežky v Benátkách nad Jizerou. Vleklé problémy odborové organizace s vedením organizace zavedli zástupce odborové organizace a vedení odborového svazu na jednání na Středočeský kraj.

Jednání se uskutečnilo v úterý 23. srpna 2022 ve 12 hodin v budově Středočeského kraje s radním pro oblast sociálních věcí Mgr. Martinem Hrabánkem a vedoucí odboru sociálních věcí Mgr. Pavlou Karmelitovou. Za odborový svaz se zúčastnily předsedkyně Bc. Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Mgr. Jana Hnyková, právnička Mgr. Ing. Štěpánka Řandová a inspektorka BOZP Barbora Vančurová a členky základní odborové organizace, kterou vedla její předsedkyně Marie Zeyvalová. Jednání bylo konstruktivní a došli jsme ke shodě.

Radní Hrabánek nastavil postup a vyzval přítomné k trpělivosti vzhledem k náročnosti všech problémů, které se vyskytují v této organizaci. Věříme, že se vše dá zase dohromady a zaměstnanci budou moci vykonávat svoji práci v klidu. Za jednání patří panu radnímu poděkování. Celou situaci nadále sledujeme a základní odborové organizaci jsme nápomocni.

Sama z vlastní zkušenosti vím, že být zaměstnancem a stát v čele odborové organizace není vždy jednoduché a mnohdy osobní hrdinství a odvaha pomáhají člověku řešit složité problémy. Moc děkujeme za odvahu paní předsedkyni Marii Zeyvalové a dalším členkám odborové organizace. Jsme s vámi a vždy na vaší straně.

Foto autorka

Aktuality 13. 10. 2023 / 13:38

Středočeská krajská konference – 19. 9. 2023

Krajská konference OS odborových organizací ze Středočeského kraje se konala v úterý 19. září.

Aktuality 14. 9. 2022 / 16:18

Středočeská krajská konference – 13. 9. 2022

Středočeská krajská konference jednala v úterý 13. září.

Aktuality 15. 8. 2022 / 17:46

Středočeská KR – plnění programu OS

Zpráva středočeské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.