Svazový volejbal se vrátil do Ostravy

Poslední z turnajů svazových sportovních her, turnaj ve volejbalu, se konal 9. – 11. listopadu 2012 a po dlouhých šesti letech vrátil zpět na půdu našeho černého srdce republiky, do Ostravy. Po slibném počtu předběžně přihlášených se nám ale postupem času mnoho družstev odhlásilo, což samotné odhlášené může jenom mrzet! Zápasy neztratily nic na své bojovnosti a některé byly skutečně velmi zajímavé.

Hráli jsme ve sportovní hale Sareza v Hrušově, kde na dvou kurtech vše dobře a rychle plynulo. Na stupně vítězů pokukovala hned od samého začátku tři družstva a ta taky na bedně skončila. Možná, že ne v takovém pořadí, jak by si přála, ale za bojovnost si určitě všechny mančafty zasloužily první místo.

Vzhledem k tomu, že se turnaje zúčastnil minimální možný počet, a to pouze pět družstev, zaznamenal jeden z týmů neuvěřitelný skok dopředu. Z loňského osmého místa na páté poskočilo sympatické družstvo Čtyřlístku Ostrava, který hraje opravdu pro radost svou i diváků.

Na turnaj se letos ze Slovenska probojovala Fakultní nemocnice Nitra, která patřila od začátku k velmi favorizovanému týmu. Avšak třeba Léčebné lázně Jáchymov nebo Fakultní nemocnice Ostrava nechtěly zůstat pozadu, a tak mezi sebou vzájemně sváděly tuhé boje.

Asi nejzajímavějším zápasem na palubovce byl souboj Nitry s Jáchymovem. Po neuvěřitelně tvrdém boji odešel Jáchymov s porážkou 2:0, která však vůbec nevyjadřuje poměr sil pod vysokou sítí. První set měl 53 her (!!!) a skončil stavem 28:26 pro Nitru. Ve druhém setu se drama opakovalo a nakonec skončil 27:25 pro Nitru. Z tohoto je jasně vidět, že Jáchymov navzdory prohře bojoval jako lev a za to nasazení jim patří velké uznání.

Tento zápas jakoby předznamenal umístění na konci turnaje. Na čtvrtém místě skončilo Sanatorium Jablunkov, třetí byla Fakultní nemocnice Ostrava, druhé místo obsadily Léčebné lázně Jáchymov a trofej nejcennější si odvezli sympaťáci z Nitry.

Nashledanou v příštím roce a v plném složení, milí sportovci.

A nezapomeňte se udržovat v kondici pro příští ročník sportovních her!