Turnaj v nohejbale – tentokrát v barvách tří zemí!

První víkend v červnu nepatří na antuce místní Lokomotivy České Budějovice dětem, ale našemu nohejbalu. I když… Ono se to zase tak moc neliší! Nasazení a radost ze hry jsou vlastní jak dětem, tak i nohejbalistům ze všech koutů naší vlasti. A nejen naší vlasti. Na to, že již několik let obohacují turnaj svou účastí naši kolegové ze Slovenska, jsme si už zvykli. Avšak letos se nám podařilo dohodnout se také s kolegy z Polska a nad stadionem tak pomyslně visely tři vlajky – česká, slovenská a polská.

Hráli jsme na dvě skupiny a první tři postupující vytvořili finální skupinu, ve které se hrálo o vítězství. Bez ohledu na umístění ale hráli všichni náramně pěkně a v horkém dnu začínajícího léta všichni vložili do hry své osobní maximum.

Například družstvo Českomoravské konfederace odborových svazů hrající na čele s místopředsedkyní ČMKOS Radkou Sokolovou se rvalo o každý míč a místy se zdálo, že jsme na o mnoho důležitějším turnaji – tak srdnatě se hrálo. Není vůbec rozhodující, že právě toto družstvo si nakonec odvezlo pohár útěchy za poslední místo, tzv. Čulibrka.

Poklonu je také potřebné složit kolegům z okresní nemocnice Kladsko v Polsku. Jsou to sice amatérští sportovci, kteří hrají každý víkend fotbal, ale nohejbal viděli hrát naživo poprvé na kurtech v Českých Budějovicích. Los jim trošku přál, a tak nastupovali do hry až po dvou zápasech, které mohli sledovat, a velmi rychle pochopili, jak se to hraje. Jejich konečné osmé místo je proto velkým úspěchem.

V odpoledním vedru začalo přituhovat a několikanásobní obhájci prvního místa, kolegové z Bratislavy, postupovali neúprosně za dalším triumfem. Na kurtech však stále vládla atmosféra fair play a po každém zápase bylo radostné blahopřání i s objetím.

Jak jsem předznamenal, první místo obhájila Bratislava, na druhém místě skončily Lázně Františkovy Lázně a třetí byli borci ze ZZS Zlínského kraje.

Poděkování patří všem účastníkům – za srdnaté výkony i spoustu úsměvů, které kolem sebe rozdali.

Foto autor

Aktuality 14. 6. 2024 / 21:30

Nohejbal stále žije!

Po jarním váhání a nedostatečném zájmu o turnaj v nohejbale uspořádali pod vedením Honzy Zatloukala 1. června stejný turnaj záchranáři z Olomouce.

Aktuality 8. 6. 2023 / 15:30

Obnovený turnaj v nohejbalu

Je to tak, milí přátelé, letos se nám podařilo za velikého úsilí a po mnoha komplikacích obnovit nejdéle pořádaný turnaj svazových sportovních her, a to ten nohejbalový.

Aktuality 25. 7. 2019 / 10:20

Nohejbal pod jihočeským sluncem

Letos se ve dnech 31. května až 2. června sjelo do Českých Budějovic třináct družstev a mezi nimi i jeden úplný nováček.