Turnaj ve volejbale uzavřel sportovní hry 2015

Po vynucené jednoleté pauze, kdy vloni kolidoval termín sjezdu OSZSP ČR s termínem tohoto turnaje, se naši sportovci vrátili na palubovku ve sportovní hale ČKD Blansko. Tam se již tradičně, letos ve dnech 6. – 8. listopadu, uskutečnil závěrečný turnaj našich sportovních her, a to turnaj ve volejbale.

Když začátkem roku došlo dvanáct předběžných přihlášek do tohoto turnaje, vypadalo to na rekordní účast. Tady ale musím trošku vstoupit do svědomí těm, kteří posílají předběžnou přihlášku a potom jim to „nevyjde“. Nás, organizátory, to potom stojí nesmírné úsilí, upřímně se těšíme a nakonec zažíváme stres, zda turnaj vůbec uskutečnit!

Z dvanácti předběžně přihlášených se stav scvrknul na polovinu, což není dobrou vizitkou. Do toho ještě přišly komplikace s účastí zahraničního partnera a malér byl na spadnutí. Ale nakonec vše dobře dopadlo a ti, kteří přijeli, určitě nelitovali.

Chci již na tomto místě poděkovat všem sportovcům, kteří obětovali volný víkend a sjeli se ve výše uvedeném termínu do Blanska k vzájemnému zápolení. Jak jsem již předeslal, letos nastoupilo na palubovku šest družstev a turnaj se celý den nesl ve znamení sportovního ducha, úsměvu a pohody.

Čtyři dny před turnajem nám ze zdravotních důvodů vypadla zahraniční účast. Tímto moc pozdravujeme družstvo FN Nitra, přejeme všem hráčům brzké uzdravení a těšíme se na jejich účast v příštím roce.

Ale zpět do reality! Chybí nám jedno družstvo, co teď? Žhavil jsem tady telefony, ukecával, sliboval, přemlouval. Nakonec se nám chybějící družstvo podařilo slepit z vícera „zdrojů“, našich ZO. Nazvali jsme je tedy ZO Slepenec.

Poměrně dlouho nebylo jasno, jak to letos dopadne, ale po obědě se to začalo rýsovat a bylo jasné, že souboj o bednu bude mezi Lázněmi Jáchymov, Oblastní nemocnicí Jičín a do celkového pořadí určitě promluví i Sanatorium Jablunkov. Následující věta není jen můj postřeh, ale kdyby se dávala cena o nejusmátější družstvo, jistě by sympaťáci z Jablunkova byli první. Ale nebojte se, na stupních vítězů tentokrát zůstali a odvezli si pohár za třetí místo! Vysoko na bednu, na druhé místo se letos probojovaly Lázně Jáchymov a pohár největší a nejcennější letos putoval do Oblastní nemocnice Jičín.

Všichni zúčastnění zaslouží jedno velikánské poděkování za entuziasmus, který vkládají do hry, a schopnost obětovat volný čas pro společnou akci odborářů. Speciální poděkování je určeno dvěma týmům. Už jen za to, že mohutně přispěli k vytvoření týmu slepence. Prvním je Čtyřlístek Ostrava, který je složen převážně z žen a o to větší úctu si zaslouží. Druhým týmem byl nováček soutěže, Nemocnice České Budějovice. Tým plný mladých lidí hrál s nesmírným nasazením a ze začátku se jich ostatní snad i trošku báli. Ptáte se proč? Jejich zapálený předseda, Honza Šusta, jim dal vyrobil úplně nové a nutno říct, že i moc pěkné dresy. A mělo to účinek! Ostatní si říkali, ti budou asi hodně dobří! Tento tým sice skončil na posledním místě, ale navzdory tomu přinesli na palubovku obrovskou dávku optimismu, za což si zaslouží pochvalu. A dali se slyšet, že příští rok to bude lepší!

Večerní slavnostní vyhlášení bylo plné úsměvů a poháry a ceny přijel předat místopředseda OSZSP ČR Mgr. Lubomír Francl, který dekoroval vítěze.

Nashledanou v příštím roce! Těšíme se na vás!

Konečné pořadí turnaje:

1. Oblastní nemocnice Jičín

2. Léčebné Lázně Jáchymov

3. Sanatorium Jablunkov

4. ZO Slepenec

5. Čtyřlístek Ostrava

6. Nemocnice České Budějovice

Foto autor

Aktuality 26. 5. 2014 / 13:31

Podzimní turnaj ve volejbale

Na sklonku nádherného podzimu se ve sportovní hale ČKD Blansko uskutečnil závěrečný turnaj našich sportovních her v roce 2013, a to turnaj ve volejbale.

Aktuality 16. 1. 2013 / 14:47

Svazový volejbal se vrátil do Ostravy

Poslední z turnajů svazových sportovních her, turnaj ve volejbalu, se konal 9. – 11. listopadu 2012 a po dlouhých šesti letech vrátil zpět na půdu našeho černého srdce republiky, do Ostravy. Po slibném počtu předběžně přihlášených se nám ale postupem času mnoho družstev odhlásilo, což samotné odhlášené může jenom mrzet! Zápasy neztratily nic na své bojovnosti a některé byly skutečně velmi zajímavé.