Ústecká krajská rada a hejtman Schiller zhodnotili spolupráci

Poslední jednání ústecké krajské rady s hejtmanem Ing. Janem Schillerem (ANO) a radním pro zdravotnictví Ing. Radimem Laiblem (ANO) před volbami se konalo 12. září. Současný hejtman kraje se dále do krajských voleb nezapojí, ale přijal nominaci na post senátora za volební obvod Teplice. Naopak radní pro zdravotnictví Ing. Radim Laibl se do krajských voleb zapojuje. Po vyhodnocení spolupráce a způsobu jednání by krajská rada pokračování obou pánů v politice přivítala.

Setkání se spolu se členy krajské rady zúčastnili také vedoucí právního a ekonomického oddělení OS Ing. Ivana Břeňková a regionální manažer Vladimír Andrejch. Jednání se konalo v den, kdy se již vědělo o hrozbě silných srážek, ale vážnost situace si málokdo chtěl připustit. Jednání bylo časově neomezené, příjemné, ale na vážná témata.

Za odbory vedla jednání předsedkyně krajské rady OS Adriena Šípová.

Ivana Břeňková a členka krajské rady Kateřina Klement Křížová se zaměřily na otázky nemocnic Ústeckého kraje. V Krajské zdravotní, a. s., se musí dojednat termín pro kolektivní vyjednávání, zaměstnavatelé i odbory čekají na propočty dopadu úhradové vyhlášky a na výsledek jednání na národní úrovni k nárůstu objemu na platy a mzdy pro rok 2025. Krajská zdravotní, a. s., se stejně jako ostatní nemocnice snaží o nábor a udržení zdravotnických zaměstnanců. Odbory budou požadovat navýšení mezd pro všechny kategorie zaměstnanců.

Místopředsedkyně krajské rady Alena Wilhelmová popsala celkovou situaci v hygienické službě, nejen v Ústeckém kraji. Upozornila na nutnost celoživotního vzdělávání a ocenění zaměstnanců.

Ivana Břeňková připomněla problém dozoru orgánů hygieny výživy, kterým se odebírá hodnocení zdravotních rizik ve vybraných stravovacích provozech a předává se do kompetence Státní zemědělské a potravinářské inspekce. To je pro odborníky v ochraně veřejného zdraví nepředstavitelné a pro obyvatele to může mít negativní zdravotní dopady.

Členka krajské rady Hana Michálková opět vyzvala zástupce kraje a Krajskou zdravotní, a. s. ke spolupráci s odborníky Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem.

Radní Laibl slíbil, že bude informovat, jak navázání spolupráce k využití kapacit pro laboratorní šetření vypadá. Současně upozornil, že rozhodnutí bude na představitelích Krajské zdravotní, a. s.

Členka krajské rady Jana Kudová zastupující zaměstnance v sociálních službách popsala náročnost práce v sociálních službách, náročné získávání a udržení kvalitních zaměstnanců.

Vladimír Andrejch se věnoval bezpečnosti o ochraně zdraví při práci a problémům při uzavírání kolektivních smluv.

Adriena Šípová na závěr poděkovala hejtmanovi Schillerovi, radnímu pro zdravotnictví Laiblovi i nepřítomnému 1. náměstkovi a zástupci pro oblast sociálních věcí PaedDr. Jiřímu Kulhánkovi (ODS) za spolupráci a za to, že k jednání s krajskou radou byli vždy vstřícní.

Foto Adriena Šípová

Aktuality 6. 9. 2024 / 18:02

Ústecká KR – plnění programu OS od IX. sjezdu OS do 30. 6. 2024

Zpráva ústecké krajské rady OS o plnění programu odborového svazu od IX. sjezdu odborového svazu do 30. června 2024.

Aktuality 15. 3. 2024 / 11:37

Krajská rada Ústeckého kraje jednala s hejtmanem Schillerem

Jednání krajské rady Ústeckého kraje s hejtmanem kraje Ing. Janem Schillerem a radním pro zdravotnictví Ing. Radimem Laiblem se konalo dne 5. března.

Aktuality 13. 11. 2023 / 12:12

Ústecká KR jednala s vedením kraje nejen o odměňování

Krajská rada Ústeckého kraje jednala 31. října s hejtmanem Ing. Janem Schillerem a jeho kolegy.