Ústecká on-line porada dne 16. 3. 2023 – zpráva krajské rady

Krajská rada Ústeckého kraje je nyní sedmičlenná a jejími členy jsou Adriena Šípová (předsedkyně), Alena Wilhelmová (místopředsedkyně), Kateřina Klement Křížová, Hana Michálková, Eva Vinická, Jana Dudová a Jiří Červík. Regionálním manažerem je Vladimír Andrejch.

V nové krajské radě pracují členové v sociálních službách, v hygienické službě a ve zdravotnictví.

V sociálních službách jsou zaměstnanci nespokojeni, zvláště THP. Žádají dofinancovat sociální služby, aby bylo možno zaměstnancům zvýšit platy. Vede se také diskuze o katalogu prací v sociálních službách. V sociálních službách v Mostě mají nové vedení a byl tam navýšen limit zaměstnanců od 1. 1. 2023. Dostali zvláštní příplatek a benefit na 5 dní sickday.

V Krajské zdravotní byla podepsána kolektivní smlouva na rok 2023 – všichni zaměstnanci dostali před Vánocemi jednorázový finanční bonus na energie 18 400 Kč a od 1. 7. 2023 je dohodnuto navýšení mezd o 7 %. Jednání bylo složité, za odbory ho na základě zmocnění vede Ing. Ivana Břeňková z odborového svazu. Zaměstnavatel po dohodě s Dopravními podniky vyjednal benefit v podobě zlevněné jízdenky DÚK (zvýhodněnou kartu na dopravu v celém Ústeckém kraji).

Katalog prací řeší vrchní setry s personální náměstkyní, na očním oddělení teplické nemocnice bylo otevřeno nové oddělení pro diagnostiku a léčbu onemocnění sítnice, neurologické oddělení chomutovské nemocnice se zapojilo do průzkumu o vlivu pandemie COVID-19 na cerebrovaskulární péči

Nadále není jasné, kdy dojde k reorganizaci – centralizaci v hygienické službě, odborový svaz se tomu intenzivně věnuje.

Byla sjednána schůzka s hejtmanem Ústeckého kraje.

Adriena ŠÍPOVÁ, předsedkyně ústecké krajské rady OS

Aktuality 15. 3. 2024 / 11:37

Krajská rada Ústeckého kraje jednala s hejtmanem Schillerem

Jednání krajské rady Ústeckého kraje s hejtmanem kraje Ing. Janem Schillerem a radním pro zdravotnictví Ing. Radimem Laiblem se konalo dne 5. března.

Aktuality 13. 11. 2023 / 12:12

Ústecká KR jednala s vedením kraje nejen o odměňování

Krajská rada Ústeckého kraje jednala 31. října s hejtmanem Ing. Janem Schillerem a jeho kolegy.

Aktuality 24. 9. 2023 / 13:27

Brífink po krajské konferenci odborářů z Ústeckého kraje

Po krajské konferenci odborových organizací Ústeckého kraje ve středu 20. září se konal brífink s cílem informovat o současných problémech zaměstnanců ve zdravotnictví a v sociálních službách.