Výkonná rada v červnu

Společné jednání výkonné a dozorčí rady odborového svazu se v pondělí 17. června zabývalo především hospodařením odborového svazu. Součástí jednání byla rovněž valná hromada společnosti Bona Serva. V úterý 18. června jednaly výkonná a dozorčí rada odborového svazu samostatně.

Místopředseda OS Lubomír Francl na pondělním společném jednání okomentoval hlavní položky příjmů a výdajů odborového svazu v roce 2023 a porovnal vývoj hospodaření v roce 2023 s předcházejícím obdobím.

Členka dozorčí rady a ekonomické komise OS Martina Hvozdenská seznámila se závěry odpoledního jednání ekonomické komise: Ekonomická komise projednala informace o hospodaření OS, vzala je na vědomí a doporučuje je ke schválení.

Dagmar Žitníková okomentovala výroční zprávu OS, která byla členům výkonné rady v předstihu zaslána.

Výkonná rada svým usnesením schválila účetní závěrku za rok 2023, hospodářský výsledek za rok 2023 a výroční zprávu za rok 2023.

Dagmar Žitníková popsala situaci v plnění dohody uzavřené mezi Ministerstvem zdravotnictví, lékaři, odbory a VZP 8. prosince 2024 za účasti premiéra Petra Fialy, která se týkala přesčasové práce, sjednocení odměňování, vzdělávání lékařů a dalších záležitostí. Členové výkonné rady informovali o situaci na svých pracovištích a diskutovali o možných krocích, například o mediální kampani. Diskuse na toto téma pokračovala i na úterním jednání výkonné rady.

Předsedkyně dozorčí rady OS Libuše Pavlíková v úterý informovala o tom, že po skončení Zdeňka Vohnouta v dozorčí radě se místopředsedkyní dozorčí rady OS stala Jana Procházková, členkou dozorčí rady společnosti Bona Serva se stala Jana Procházková a členkou ekonomické komise OS se stala Martina Netrvalová.

Lubomír Francl informoval o přípravě krajských konferencí a celostátní konference OS.

Jana Hnyková seznámila s návrhem programu celostátní konference, členům výkonné rady bude zaslán a schvalovat se bude na příštím jednání výkonné rady. Informovala také o letošním ročníku Odborové akademie ČMKOS.

Jana Hnyková připomněla, že odborový svaz vyhrál soud o započítání covidových odměn do průměrné mzdy a vyzval ředitele ZZS a hejtmany k doplacení dlužných částek. Do úspěšného soudního sporu šly dvě členky OS ze záchranky. Nyní odborový svaz zpracovává stovky žádostí záchranářů, kteří na základě tohoto rozsudku Nejvyššího soudu také žádají o doplacení dlužných částek.

Členové výkonné rady informovali o aktuálním dění v regionech a o práci sekcí odborového svazu.

Foto autorka

Aktuality 13. 6. 2024 / 13:07

Výkonná rada OS se v Bratislavě sešla se slovenskými kolegy

Po dvou letech se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Bratislavě společné jednání výkonné rady OSZSP ČR a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Aktuality 17. 4. 2024 / 21:29

Výkonná rada OSZSP ČR podpořila demonstraci 7. dubna v Bruselu

7. duben je Světovým dnem zdraví a Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a koalice občanských organizací uspořádaly v Bruselu demonstraci, výkonná rada OS ji podpořila.

Aktuality 17. 4. 2024 / 18:37

Výkonná rada v dubnu

Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se v pondělí 8. dubna odpoledne zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. V úterý 9. dubna pokračovalo jednání výkonné rady standardním programem.