Výkonná rada v lednu

První jednání výkonné rady v novém roce se sešlo v úterý 9. ledna. Zabývalo se systémem poskytování právních rad a právní pomoci v nadcházejícím období, protože právnička odborového svazu Štěpánka Řandová odchází v polovině ledna na mateřskou dovolenou. Podrobné informace budou zaslány do odborových organizací.

Členové výkonné rady projednali podobu jarních porad vedení odborového svazu s předsedy odborových organizací a jejich zástupci a souhlasili s tím, aby se konaly v březnu, případně začátkem dubna, vždy pro několik krajů společně, a to v Praze, Plzni, Pardubicích, Brně a Ostravě. Členové odborových organizací by si místo vybrali podle nejvýhodnějšího dopravního spojení. O přesných datech a místech konání budou odborové organizace včas informovány, účast budou koordinovat regionální manažeři.

Členové výkonné rady svolali jednání krajských konferencí odborového svazu v termínech září a říjen 2024. Konkrétní termíny pro jednotlivé konference budou stanoveny na základě rozhodnutí vedení OS podle volných kapacit pro jednání krajských konferencí.

Členové výkonné rady schválili pro jednání krajských konferencí klíč, podle něhož každá odborová organizace má právo na jednání krajských konferencí vyslat za svoji odborovou organizaci dva delegáty. Odborová organizace s počtem členů více než 200 může zvolit a delegovat za každý další započatý počet 200 členů dalšího jednoho delegáta.

Členové výkonné rady schválili členy Sněmu ČMKOS na rok 2024 za odborový svaz: Dagmar Žitníkovou, Janu Hnykovou, Lubomíra Francla, Romana Citterberga, Andreu Drexlerovou, Martinu Hvozdenskou, Evu Nájemníkovou, Libuši Pavlíkovou a Moniku Stejnerovou. Schválili také náhradníky Jana Šustu a Janu Procházkovou.

Výkonná rada projednala aktuální dění ve zdravotnictví a v sociálních službách, vyslechla si informaci předsedkyně dozorčí rady OS Libuše Pavlíkové (všechny kontrolované dokumenty byly bez závad), informace o situaci v jednotlivých krajích a o činnosti sekcí odborového svazu.

Příští jednání výkonné rady se bude konat 12. a 13. února.

Foto autorka

Aktuality 13. 6. 2024 / 13:07

Výkonná rada OS se v Bratislavě sešla se slovenskými kolegy

Po dvou letech se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Bratislavě společné jednání výkonné rady OSZSP ČR a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Aktuality 17. 4. 2024 / 21:29

Výkonná rada OSZSP ČR podpořila demonstraci 7. dubna v Bruselu

7. duben je Světovým dnem zdraví a Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a koalice občanských organizací uspořádaly v Bruselu demonstraci, výkonná rada OS ji podpořila.

Aktuality 17. 4. 2024 / 18:37

Výkonná rada v dubnu

Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se v pondělí 8. dubna odpoledne zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. V úterý 9. dubna pokračovalo jednání výkonné rady standardním programem.