Výkonná rada v září

Před zahájením jednání výkonné rady OS v úterý 10. září se její členové zúčastnili tiskové konference, na níž se hodnotilo plnění dohody uzavřené v prosinci loňského roku, především přístup k slíbenému zákonu o sjednocení odměňování ve zdravotnictví. Byla na ní rovněž zahájena kampaň Slibem neuzdravíš urgující splnění těchto slibů.

Poté členové výkonné rady jednali o připravovaných odborových akcích, především krajských konferencích a celostátní konferenci. Projednali, jak a kde poděkovat odborářům, kteří byli svými odborovými organizacemi nebo svými kolegy navrženi na ocenění za svoji práci ve prospěch odborů. Diskutovali také o náboru členů do odborů, o potřebě odborového vzdělávání a nejvhodnějších tématech tohoto vzdělávání.

Předsedkyně dozorčí rady OS Libuše Pavlíková informovala o posledním jednání dozorčí rady a o kontrolách v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici a v Domažlické nemocnici.

Předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková seznámila s průběhem vyjednávání o zvýšení platových tarifů a s dalšími jednáními, která vedení odborového svazu v létě absolvovalo.

Foto autorka

Aktuality 22. 7. 2024 / 14:11

Výkonná rada v červnu

Společné jednání výkonné a dozorčí rady odborového svazu se v pondělí 17. června zabývalo především hospodařením odborového svazu.

Aktuality 13. 6. 2024 / 13:07

Výkonná rada OS se v Bratislavě sešla se slovenskými kolegy

Po dvou letech se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Bratislavě společné jednání výkonné rady OSZSP ČR a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Aktuality 17. 4. 2024 / 21:29

Výkonná rada OSZSP ČR podpořila demonstraci 7. dubna v Bruselu

7. duben je Světovým dnem zdraví a Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a koalice občanských organizací uspořádaly v Bruselu demonstraci, výkonná rada OS ji podpořila.