Výzva kolegyním a kolegům ze sociálních služeb

Od roku 2021 nebyly zvýšeny platové tarify přílohy č. 2 nařízení vlády, tedy platy zaměstnancům přímé péče a sociálním pracovníkům v sociálních službách. Situace v sociálních službách je neúnosná, v praxi chybí zaměstnanci, za náročnou prací do sociálních služeb náležitě neoceněnou se nikdo nehrne, řada zaměstnanců je na dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Vedení odborového svazu opakovaně jednalo o navýšení platových tarifů, bez výsledku.

Proto jsem oslovila ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku a premiéra Petra Fialu s prosbou o pomoc a touto cestou vyzývám i vás, kolegyně a kolegy ze sociálních služeb, abyste i vy tak učinili a o situaci v sociálních službách premiérovi a ministru Jurečkovi napsali.

Mgr. Marcela HOLČÁKOVÁ, členka výkonné rady OS, předsedkyně zlínské krajské rady OS a garantka sekce sociál OS

Text dopisu ministrovi Jurečkovi a premiéru Fialovi

Vážený pane ministře,

obracím se na Vás s prosbou o Vaši pomoc v péči o seniory a lidi se zdravotním postižením. Zaměstnanci v sociálních službách jsou dlouhodobě nedostatečně finančně ohodnoceni za jejich náročnou práci, ze sociálních služeb odchází a další nepřichází, nebo po příchodu po páru dnech, či první výplatě odejdou. Ti, co zůstávají a není jim lhostejná pomoc potřebným, „jedou na doraz“.

Vážený pane ministře, prosím, podpořte zaměstnance sociálních služeb zvýšením tarifů v platových tabulkách, zasaďte se o stabilizaci personálu této náročné profese a pomozte tak i těm nejzranitelnějším při zajištění jejich pomoci a podpory.

Děkuji za Váš lidský přístup v uvedené věci.

Mgr. Marcela Holčáková,
předsedkyně krajské rady OSZSP ČR Zlínského kraje

Aktuality 14. 7. 2024 / 21:19

iWorCon pro zlepšení podmínek zaměstnanců v sociálních službách

EPSU, výbor sektorového sociálního dialogu pro sociální služby (EPSU HSS) a Federace evropských sociálních partnerů (FESE) se zasadily o projekt pro zaměstnance v sociálních službách pod názvem iWorCon.

Aktuality 24. 6. 2024 / 14:13

Závěrečná konference k projektu PERHOUSE

V pátek 21. června 2024 se konala on-line závěrečná konference projektu PERHOUSE, jenž se věnoval práci a službám, které zaměstnanci vykonávají v domácnostech ve střední a východní Evropě.

Aktuality 17. 4. 2024 / 18:52

První jednání Rady pro inspekce kvality sociálních služeb

V úterý 9. dubna se na Ministerstvu práce a sociálních věcí konalo první jednání Rady pro inspekce kvality sociálních služeb.