Záchranáři ze třinácti krajů jednali v Karlových Varech

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2023 se v Karlových Varech sešli zástupci odborových organizací ze záchranek, tedy sekce zdravotnických záchranných služeb. Přijeli z třinácti krajů České republiky. Uvítali Mgr. Janu Hnykovou, místopředsedkyni odborového svazu. Společně probrali témata, která nyní nejvíce rezonují záchrankami napříč republikou. Vyjádřili podporu protestní akci Za lepší budoucnost České republiky, budou podporovat stávku odborových svazů a další kroky svého odborového svazu, byť jako záchranáři stávku na pracovištích vyhlásit nemohou, nelze ohrozit zdraví a životy obyvatelstva.

Výstup z celého jednání je, že sekce zdravotnických záchranných služeb žádá vedení OS o tlak na revizi a změnu legislativy tak, aby více právně zajišťovala a chránila zaměstnance při výkonu jejich povolání.

Foto Jana Hnyková

Aktuality 15. 7. 2024 / 19:23

Tzv. dobrovolné kompetence zdravotnických záchranářů v ČR

Časy se mění a roste poptávka po vyšších kompetencích zdravotnických záchranářů. Ovšem změny musí nejprve nastat v legislativě a teprve potom se mohou zavádět v praxi a ne opačně.

Aktuality 24. 4. 2024 / 20:04

V Senátu o zdravotnické záchranné službě a jejích zaměstnancích

Problematika zajištění co nejvyšší kvality péče o pacienty v rámci zdravotnických záchranných služeb a udržení zdravotnických profesionálů v praxi byla hlavním tématem konference, která se konala 24. dubna v Senátu.

Aktuality 17. 10. 2023 / 21:13

Kde najdeme finanční prostředky pro zdravotnictví?

Vyslechl jsem povzdech záchranáře: „Tak jsem zase prohrál. 5:0, pět opilců, žádný pacient (ne! po letech ve výjezdu pro mě opravdu není opilec pacientem).